Jeżeli mają Państwo problem z ogrzewaniem lub wentylacją budynku, jeżeli rachunki za ogrzewanie są zbyt wysokie, to czas zastanowić się nad termomodernizacją.
W związku z ciągle rosnącymi cenami energii każdy z nas stanie w którymś momencie przed wyborem modernizować swój stary dom czy budować nowy. Budowa nowego domu w wielu przypadkach będzie lepszym rozwiązaniem ale pojawiają się tu problemy ze środkami na nową inwestycję. Wraz ze wzrostem wiedzy społeczeństwa odnośnie energooszczędności, ceny starych budynków będą coraz to niższe. Wiąże to się bezpośrednio z kosztem utrzymania takiego budynku jak i z przestarzałymi instalacjami, które nie zapewniają przyjaznego klimatu w domu.
W pierwszej fazie projektu robimy rzeczowy audyt energetyczny, który pokazuje aktualne zapotrzebowanie na ciepło budynku. W następnych fazach projektujemy zmiany w przegrodach budynku, systemach wentylacyjnych i grzewczych w sposób najbardziej wydajny. Chodzi o poniesienie jak najmniejszych nakładów przez inwestora i osiągniecie jak największych korzyści.
Termomodernizacja budynku polega przede wszystkim na zminimalizowaniu strat przez przegrody i wentylację. Wykonując projekt termomodernizacji budynku, trzeba się skupić na najbardziej newralgicznych miejscach, tj na dachu - ciepło naturalnie idzie do góry oraz na wentylacji. Wentylacji grawitacyjna powinna zostać zastąpiona wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperacją). Kontrola wymiany powietrza oraz fakt odzyskiwania z niego ciepła znacząco wpływa na bilans energetyczny każdego budynku, pozwalając obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 30%. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule Którędy twój dom traci ciepło?
Zapraszamy do współpracy.