Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ODRA WSCHÓD FILIPIAK Spółka Jawna. jest firmą rodzinną działającą przede wszystkim na rynku polskim. Firma założona została na początku 1990 roku. Siedziba firmy mieści się w Jakubowicach Konińskich (granica administracyjna Lublina - powiat lubelski). W 2003 roku firma zaistniała na rynku branży budowlanej oferując swoim klientom stolarkę budowlaną - bramy, okna, drzwi. Podczas prowadzenia tej działalności niejednokrotnie mieliśmy okazję zetknąć się z nowo wznoszonymi budynkami, które już na etapie projektu nie były przyjazne inwestorom pod względem energetycznym i pozostawiały bardzo wiele do życzenia w obszarze stosowanych rozwiązań technicznych.. Widząc masowe błędy projektowe i wykonawcze oraz mając na uwadze trendy europejskie i światowe dążące do zminimalizowania zużycia energii do ogrzewania, postanowiliśmy wejść na rynek z budownictwem wysoko energooszczędnym i jednocześnie przystępnym cenowo dla przeciętnego Polaka. Niezbędny do tego był jednak odpowiedni system budowlany. Spośród systemów istniejących na rynku światowym wybraliśmy system szalunków traconych, który nie dość, że jest wyjątkowo energooszczędny to pozwala na bardzo szybką budowę. Pierwsze obiekty zaprojektowane przez naszą firmę wykonane zostały w węgierskim systemie szalunków traconych IsoteQ, który po roku został zastąpiony przez lidera europejskiego system Izodom 2000 Polska w tamtym czasie sprzedawany blisko w stu procentach na eksport.

 

Ciągłe szkolenia, pogłębiana systematycznie wiedza oraz zdobyta praktyka pokazały, że energooszczędność to nie tylko dobra izolacja przegród budowlanych, to przede wszystkim doskonała znajomość "fizyki budynków" odpowiednie zaprojektowanie budynku pod względem bryły, rozmieszczenia i kształtu stolarki okiennej, odpowiednie usytuowanie go względem stron świata oraz zastosowanie nowoczesnych systemów ogrzewania i wentylacji.Kapitalne znaczenie ma również rodzaj i jakość stosowanych materiałów i technologii.

 

I tak na przestrzeni kilku lat prowadzenia działalności doszliśmy do momentu, w którym możemy zaoferować naszym klientom kompleksowe wykonanie budynku od projektu na pracach instalacyjnych i wykończeniowych skończywszy. Projekty nasze dostosowane są zawsze do preferencji i zasobności portfela inwestora. Ponadto zawsze zachowane zostają wzorce dotyczące budownictwa energooszczędnego i pasywnego. 

W momencie pojawienia się dofinansowania na budynki w klasie NF40 (budynek energooszczędny)i NF15 (budynek pasywny) rozpoczęliśmy prace nad budynkami spełniającymi wymogi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W efekcie możemy pochwalić się rozwiązaniami technicznymi, które w przypadku wyboru naszej firmy będą gwarantem otrzymania dotacji dla budynków energooszczędnych i pasywnych.

Dodatkowym atutem naszej firmy jest wyspecjalizowana i przeszkolona kadra pracownicza, która oprócz licznych certyfikatów potwierdzających kwalifikacje, prezentuje najwyższy poziom kultury technicznej.

 

Zapraszamy do naszego biura.