Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

System budowlany Izodom został opracowany w 1991 roku przez firmę Izodom 2000 Polska, która od ponad dwudziestu lat zajmuje się produkcją kształtek styropianowych dla budownictwa, specjalistycznych płyt dociepleniowych oraz innych elementów z tworzyw piankowych. Firma posiada własny zakład produkcyjny, bardzo duże powierzchnie magazynowe, a także nowoczesne laboratorium badawcze zlokalizowane w centralnej Polsce. Te własnie aspekty sprawiły, że Izodom jest kunkerencyjny na rynku światowym zarówno pod względem jakości jak i ceny samego materiału. Firma prowadzi badania i prace rozwojowe współpracując z wieloma polskimi i zagranicznymi instytutami naukowymi.

System budowlany Izodom pozwala na kompleksową budowę domu począwszy od fundamentu (płyty fundamentowej) na dachu skończywszy. Dzieli się on na  na kilka podsystemów, które umożliwiają wznoszenie obiektów o różnym zapotrzebowaniu energetycznym i różnym współczynniku przenikania ciepła ścian od U=0,28 W/m2K do U=0,1 W/m2K. Pozwala to na budowę obiektów mieszkalnych w różnych klasach izolacyjności. W systemie STANDARD klasa izolacyjności jest nieco lepsza od obowiązującej normy budowlanej (U=0,30 W/m2K) i wynosi U=0,28 W/m2K a zapotrzebowanie na ciepło wynosi mniej niż 160 KWh/m2 rocznie. W systemie KING BLOK wznosi się budynki energooszczędne o klasie izolacyjności U=0,15 W/m2K a zapotrzebowanie na ciepło wynosi mniej niż 80 KWh/m2 rocznie. System SUPER KING BLOK ma współczynnik przenikania ciepła U=0,1 W/m2K a możliwe do osiągnięcia zapotrzebowanie na ciepło wynosi 15 KWh/m2 rocznie. Podsystem ten spełnia wymogi budownictwa pasywnego.

W skład każdego z podsystemów wchodzą:

  • Pustak podstawowy Izodom - wznoszenie ścian
  • Nadproże Izodom
  • Element wieńcowy Izodom
  • Element stropowy Izodom
  • Element dachowy Izodom
  • Elementy uzupełniające (zaślepki, elementy korygujące wysokość, naroża)

 

Wznoszenie konstrukcji w systemie Izodom polega na zastosowaniu tak zwanych szalunków traconych. Szalunkiem traconym nazywamy system szalunków umożliwiający sprawne wykonanie (zaszalowanie) zaprojektowanego kształtu i wypełnienie go zbrojeniem oraz masą betonową, przy czym szalunek ten po zakończeniu robót betoniarskich nie jest elementem rozbieralnym. Stanowi on istotny składowy element wykonanej budowli - w systemie Izodom staje się on docelową izolacją termiczną. Izolacja ta wykonana jest z Neoporu – najnowszej myśli technologicznej w dociepleniach budynku.

Wznoszenie konstrukcji w systemie Izodom przebiega równie łatwo jak układanie klocków LEGO co sprawia, że potencjalny inwestor może samodzielnie wybudować swój własny dom.

Istotą stosowania technologii Izodom jest energooszczędność. Budynek jest całkowicie pozbawiony mostków cieplnych, rdzeń budynku ma zawsze dodatnią temperaturę, a zapotrzebowanie energetyczne jest bardzo niskie. W przeciwieństwie do technologii tradycyjnych, w systemie Izodom ogrzewa się jedynie powietrze a nie tony ścian.

Neopor jest materiałem całkowicie odpornym na zawilgocenie i pleśń, dając przy tym przyjemny mikroklimat domu. Bardzo dobra szczelność budynku wykonanego w prezentowanej przez nas technologii zmusza inwestora do zastosowania wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli tak zwanej rekuperacji. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa komfort życia jednocześnie chroniąc domowników przed kurzem i pyłkami mogącymi dostać się do budynku przy jego wietrzeniu.

Technologia jest przyjazna dla zdrowia, szybka w budowie i bardzo ekonomiczna w eksploatacji.