Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Partnerzy

TECE od 30 lat specjalizuje się w dziedzinie ogrzewania podłogowego. W latach 80. minionego stulecia firma wprowadziła na rynek innowacyjne, odporne na dyfuzję, wielowarstwowe rury z wkładką aluminiową przeznaczone do ogrzewania podłogowego.
Najnowszym, równie rewolucyjnym rozwiązaniem oferowanym przez TECE, jest nowoczesna grupa produktów pod nazwą TECEfloor przeznaczona do wodnego ogrzewania podłogowego.

Zalety wodnego ogrzewania podłogowego:

 • spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa i jakości (potwierdzone przez Aprobaty Techniczne Cobrti Instal)
 • 10 lat gwarancji
 • jest systemem ogrzewania niskotemperaturowego, przez co eksploatacyjne nakłady energetyczne są niskie
 • pozwala ekonomicznie wykorzystać nowoczesne źródła ciepła tj. kotły niskotemperaturowe, pompy ciepła i kolektory słoneczne
 • zapewnia równomierne rozłożenie temperatury w pomieszczeniach;
 • eliminuje kłopoty związane z konserwacją grzejników umieszczonych np. pod parapetem (konieczność ich czyszczenia i prac lakierniczych);
 • jest integralną częścią podłogi, przez co nie zakłóca ogólnego wyglądu pomieszczeń – umożliwia praktycznie nieograniczoną swobodę przy projektowaniu architektury wnętrz;
 • zmniejsza ilość miejsc powstawania i osadzania się kurzu

 

Systemy rurowe TECE

TUTAJ WSTAW VIDEO!!!!!!!

 

Rozdzielacze do ogrzewania podłogowego TECEfloor

W systemie TECEfloor mamy do dyspozycji 3 rodzaje rozdzielaczy ogrzewania podłogowego zintegrowanych z mieszaczem pompowym:

 • rozdzielacz z przepływomierzami i mieszaczem pompowym
 • rozdzielacz z zaworami regulacyjnymi zamiast przepływomierzy i mieszaczem pompowym
 • rozdzielacz 2 w 1 który zawiera w sobie część podłogową z mieszaczem pompowym oraz część do zasilania grzejników wodą o wyższych parametrach

 
Do celów ogrzewania podłogowego może znajdować się od 3 do 10 obwodów grzewczych.

Rozdzielacze z mieszaczem pompowym są bardzo prostym i użytecznym rozwiązaniem przeznaczonym do współpracy z kotłami zasilającymi instalację grzewczą w domach. Ich budowa oparta jest na bazie rozdzielacza mosiężnego TECEfloorRozdzielacze te są zbudowane z następujących elementów:

 • 2 belek mosiężnych profil C7 – mosiądz Mo58
 • 2 ręczne zawory odpowietrzające
 • 2 zaworów spustowo-napełniających 1/2“
 • 2 wielofunkcyjnych wkładek regulacyjnych z których jedna – A – jest zaopatrzona w głowicę termostatyczną z czujnikiem zanurzeniowym do ustalania temperatury  bypasu z pompą HUPA 15-4,0 U130 (3-4 sekcji) lub HUPA 15-5,0 U130 (5-10 sekcji) oraz czujnika przegrzewu
 • 1 termometru tarczowego 0-100°C fi 35 mm
 • 2 zaślepek zamykających 1“
 • 1 kpl uchytów do mocowania rozdzielacza w szafce
 • przepływomierzy o regulacyjności 0,5-3,0 l/min – po 1 na sekcję lub zaworów regulacyjnych po 1 na sekcję
 • wkładek zaworów termostatycznych do zamontowania siłowników termoelektrycznych SLQ – po 1 na sekcj
 • kabla elektrycznego do podłączenia pompy do zasilania 230V


Działanie
Na głowicy termostatycznej na górnej belce ustawiamy żądaną temperaturę wody dla ogrzewania podłogowego np. 40°C – cyfra 4. Woda z kotła o temperaturze o min 20°C wyższej czyli 60°C lub więcej dopływa do dolnej belki do której wraca schłodzona woda z pętli ogrzewania podłogowego.
Woda po przejściu przez pompę zostaje rozdzielona na 2 obiegi – mniejszy, który płynie przez bypass oraz na podstawowy który wpływa do górnej belki rozdzielacza i zasila pętle grzewcze ogrzewania podłogowego a jej nadmiar – tyle ile wpłynęło wody kotłowej - wraca do źródła ciepła.
W urządzeniu tym ważne jest dokonanie nastawy wstępnej na wielofunkcyjnych wkładkach regulacyjnych A i B Wkładki te posiadają ustawioną fabrycznie nastawę wstępną ale jeśli ona byłaby nieodpowiednia – przegrzewanie lub niedogrzewanie lub zaburzenia pracy grzejników to należy ją skorygować.

 

Dwufunkcyjny rozdzielacz do ogrzewania podłogowego i CO

Rozdzielacz "2w1" – dwuparametrowy rozdzielacz do grzejników i do ogrzewania podłogowego.
TECE Sp. z o.o. od dnia 1.09.2009 wprowadza do sprzedaży nowe kompaktowe urządzenie pozwalające z jednego rozdzielacza zasilać grzejniki i chłodniejszą wodą ogrzewanie podłogowe.  Urządzenie to przeznaczone jest do domów jednorodzinnych o powierzchni do 200 m2 w których ogrzewanie podłogowe zajmuje nie więcej niż 90-110 m2 a pozostała część powierzchni ogrzewana jest grzejnikami.

 •     kotły stałopalne posiadające zabezpieczenie przed przegrzewem powyżej 90 0C
 •     kotły gazowe i olejowe w tym kotły kondensacyjne
 •     kotły elektryczne.

Dobrze przemyślana konstrukcja pozwala zredukować przestrzeń potrzebną do jego zamontowania, eliminuje jedną szafkę rozdzielaczową dla rozdzielacza grzejnikowego i upraszcza układ podłączenia do źródła ciepła – jedno podłączenie zamiast dwóch. Wszystko to jest możliwe przy bardzo łatwym montażu.  Przy dobrze przemyślanym planie rozprowadzenia ciepła po domu może pełnić rolę centralki cieplnej dla całego domu. Do każdej z trzech sekcji grzejnikowych można podłączyć po jednym lub kilku grzejnikach o łącznej mocy nawet do 8000 W. Domy o powierzchni do 200 m2 budowane zgodnie z obecnymi normami cieplnymi potrzebują mocy cieplnej od 6000 – 9000 W. Rozdzielacz 2w1 dzięki bardzo uniwersalnej konstrukcji pozwala zastosować pełne sterowanie ogrzewaniem w funkcji temperatury tych pomieszczeń oraz temperatury zewnętrznej. Rozwiązanie to w połączeniu z automatyką cyfrową WLM2 zdecydowanie obniża koszty ogrzewania.
 

Podstawowy system sterowania ogrzewaniem podłogowym.

Układ sterowania oparty o moduły serii WLM2 – xxx, został zaprojektowany w celu zapewnienia precyzyjnej kontroli temperatury w ogrzewanych i ochładzanych pomieszczeniach. Dzięki funkcji uruchamiania źródeł ciepła i chłodzenia, kontroli temperatury wody zasilającej poprzez sterowanie zaworem mieszającym, system zapewnia najwyższy możliwy komfort i zdecydowanie redukuje zużycie energii.
Łącząc grzanie i chłodzenie w jednej instalacji, system zapewnia utrzymywanie stałej temperatury, maksymalne poczucie komfortu i niskie zużycie energii - nawet w dużych obiektach.

System kontroli oferuje następujące korzyści:

 •     Kontrola ogrzewania i chłodzenia dla maksymalnego poczucia komfortu
 •     Czujnik wilgotności w celu ochrony przed skraplaniem
 •     Oszczędność energii. Komfort dzięki zastosowaniu funkcji adaptacyjnej
 •     Kontrola strefowa
 •     Prosty montaż systemu przewodowego i bezprzewodowego
 •     Połączenia sieciowe w dużych obiektach
 •     Opcjonalne sterowanie pogodowe

Analogowy system sterowania ogrzewaniem EZC jako tańsza alternatywa kontroli temperatury w pomieszczeniach.

Analogowy układ automatycznej regulacji ma za zadanie kompleksowo sterować instalacją centralnego ogrzewania (grzejnikową i podłogową), w oparciu o temperaturę wewnętrzną pomieszczeń. Działa na zasadzie włącz-wyłącz.

Cechy charakterystyczne: niski koszt inwestycyjny, prosty montaż, możliwość indywidualnego sterowania kilkoma strefami grzewczymi.

Systemy oferowane przez Brink Climate Systems w niezliczonych miejscach na świecie funkcjonują niezauważalnie. Ogrzewają mieszkania, dostarczają ciepłą wodę do łazienek oraz wentylują (także chłodzą) pomieszczenia w których  żyjemy. W przeszłości firma Brink Climate Systems specjalizowała się w wentylacji z odzyskiem ciepła. Obecnie, jest wszechstronnym doradcą i dostawcą systemów do ogrzewania, chłodzenia, wentylowania i dostarczania ciepłej wody. Naszym celem jest zapewnienie maksymalnego komfortu użytkowania w połączeniu z niskimi kosztami energii i odpowiednią ceną. Nasz cel współgra z troską o środowisko naturalne.

Zrównoważony system wentylacji  pomieszczeń, oferowany przez Brink Climate Systems, zapewnia stworzenie zdrowego i przyjemnego klimatu wewnętrznego przez wszystkie dni w roku przy oszczędnym wykorzystaniu energii. 

Komfortowa centrala energetyczna Zehnder ComfoBox - idealne rozwiązanie dla domów energooszczędnych i pasywnych.

Pompa ciepła i centrala wentylacyjna w jednym urządzeniu, kompaktowa centrala Zehnder ComfoBox łączy funkcje ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i podgrzewania wody. Wydajna i energooszczędna wykorzystuje odnawialne źródła energii.

 

Korzyści Zehnder ComfoBox

All-in-one
Ogrzewanie, chłodzenie, wentylacja, podgrzewanie wody - Zehnder ComfoBox to prawdziwy multitalent, który troszczy się o Twoje dobre samopoczucie. Zajmuje niewiele miejsca i dobrze się prezentuje. Zehnder ComfoBox to komfort i jakośś życia.
Ekonomiczność
Do odzysku energii Zehnder ComfoBox wykorzystuje efektyuwnie energię geotermalną. Jednocześnie rekuperator odzyskuje do 95% energii cieplnej z odprowadzanego powietrza i przekazuje ją do powietrza doprowadzanego.
Przyszłościowe rozwiązanie
Zehnder ComfoBox to inwestycja w przyszłość: rozsądne korzystanie z odnawialnych źródeł energii pozwala obniżyć zużycie paliwa węglowego i tym samym emisję CO2, wspierając tym samym niezależność od międzynarodowego rynku gazowego i naftowego.
Utrzymanie wartości
Dzięki Zehnder ComfoBox możemy naprawdę cieszyć się korzyściami, jakie daje szczelna izolacja budynku. Wentylacja opierająca się na ciągłym mechanicznym odzysku ciepła nie pozwala na straty energii, a jednocześnie odprowadza wilgoć i zapobiega powstawaniu pleśni - to nieocenione dla utrzymania wartości i ponownej sprzedaży Twojej nieruchomości.
Bezpieczeństwo
Zehnder ComfoBox to nie tylko wysoka jakość i technologia przyszłości, lecz również doświadczenie i rzetelność silnej marki: każde urządzenie uruchamiane jest testowo w zakładzie produkcyjnym i sprawdzane pod kątem funkcjonalności i bezpieczeństwa systemu.

 

Zehnder to nie tylko urządzenia do wentylacji, ogrzewania i chłodzenia. Firma Zehnder udostępnia kompletny system do instalacji wentylacji mechanicznej, dzięki któremu instalacja ta nie zajmuje nam zbędnego miejsca w budynku.