Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W obszarze chemii budowlanej BASF oferuje systemy ociepleń, materiały do renowacji budynków, farby, lakiery oraz szeroką gamę produktów PCI, takich jak kleje do ceramiki oraz systemy uszczelnień pionowych i poziomych. W przypadku systemów ociepleń ważną rolę odgrywa produkt o nazwie Neopor.

Właśnie w tym materiale udało się po raz pierwszy w znacznej części wyeliminować ucieczkę promieniowania cieplnego na skutek zastosowania substancji takich jak grafit pochłaniających i odbijających promieniowanie podczerwone. Dzięki temu można już przy bardzo małych gęstościach płyt uzyskać znacznie lepszy efekt izolacji. Jest to szczególnie cenna zaleta w bezspoinowych systemach ociepleniowych, w których ze względów konstrukcyjnych konieczne jest ograniczenie grubości warstwy izolacyjnej przy jednoczesnym zachowaniu skutecznej izolacji. Neopor sprawdza się doskonale przy izolacji termicznej i dźwiękowej ścian, dachów oraz stropów.

Ważną gamę produktów BASF stanowią materiały posadzkowe na bazie epoksydów i poliuretanów. Spełniają one bardzo wysokie wymagania (odporność mechaniczna i chemiczna oraz czystość mikrobiologiczną) co sprawia, że ich zakres zastosowań jest bardzo szeroki: hale produkcyjne w przemyśle spożywczym (posadzki Ucrete), hale magazynowe, laboratoria, szpitale oraz parkingi i rampy podjazdowe (duże obciążenie ruchem i zmiennymi warunkami atmosferycznymi - posadzki Conideck).

BASF oferuje również szeroką gamę produktów PCI do uszczelniania, układania i fugowania płytek ceramicznych, drobnych elementów kamiennych oraz kamienia naturalnego jak również systemy do gruntowania, wyrównywania, wyklejania wszelkich dostępnych na rynku wykładzin podłogowych z tekstyliów, tworzyw sztucznych, korka, parkietu i innych.