Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Klasa energetyczna domów wykonanych w systemie Izodom uzależniona jest od czterech generalnych czynników :

  1. wyboru rodzaju elementu systemu (Standard, King Block, Super King Block, Super King Block Plus) a co za tym idzie współczynnika W przenikania ciepła
  2. zaprojektowania bryły i wnętrza oraz posadowienia budynku zgodnie z zaleceniami technicznymi dla budynków nisko energetycznych i pasywnych
  3. Zastosowania odpowiedniej klasy stolarki budowlanej
  4. realizacji budowy z zachowaniem reżimów technologicznych

Pełne rozwinięcie, wyjaśnienie i uzasadnienie czynników mających wpływ na klasę energetyczną budynku, a co z tego wynika jego realne zużycie energii pierwotnej przedstawiamy państwu w artykułach Menu :Dlaczego dom energooszczędny ? i Kiedy dom jest energooszczędny ?

Prosimy pamiętać, że klasa energetyczna budynku zależy wyłącznie od decyzji inwestora podjętej na etapie projektowania budynku. Decyzja ta musi być podjęta świadomie i na podstawie rzetelnych informacji a strona na której się państwo znajdujecie ma za zadanie uzbroić was w niezbędną do tego wiedzę.