Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Inteligentne Systemy Budowlane

Podnosimy komfort mieszkania, obniżamy rachunki.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat łatwo można było zaobserwować znaczny wzrost cen energii, która niezbędna jest do ogrzewania domu. W latach 2001-2006 odnotowano gwałtowny wzrost cen jednostkowych niektórych nośników energii. W tych latach najbardziej zdrożał olej opałowy i koks, bo o ponad 120%. Nieco mniej, bo o 60% wzrosły ceny gazu ziemnego, węgla i drewna. Na przestrzeni tego okresu ceny jednostkowe ciepła w Polsce osiągnęły poziom cen ciepła w krajach Unii Europejskiej, gdzie dochody ludności są kilka razy większe. A ceny energii systematycznie rok po roku rosną.

Surowce energetyczne takie jak gaz ziemny czy węgiel są zasobami, których ubywa a nie przybywa. Idąc tym tokiem rozumowania, logicznym wydaje się być stwierdzenie, że przy stałym zapotrzebowaniu na dany surowiec i coraz mniejszej jego ilości, cena idzie w górę.

Kraje Unii Europejskiej, będąc mocno uzależnionymi od dostaw surowców energetycznych  występujących głównie poza Europą - zdając sobie sprawę, że zasobów energetycznych rok rocznie ubywa a nie przybywa, zainwestowały w budownictwo energooszczędne. Obecnie wszystkie domy budowane w Unii Europejskiej mają bardzo wysoką klasę energetyczną.

Potwierdzeniem tych słów jest poniższe zestawienie.

 

 

 

 

Istotą budowania domów w systemie Izodom 2000 Polska jest zmniejszenie kosztów ogrzewania, które obecnie są zbyt wysokie. Budowa domu energooszczędnego lub pasywnego ma na celu ograniczenie zużycia paliw energetycznych do niezbędnego minimum. System umożliwia osiągnięcie nawet kilkukrotnie mniejszego zużycia energii opałowej niż ma to miejsce w budynkach tradycyjnych.